Nowa książka Marka Rezlera – Netkultura poleca!

10 grudnia 2011 04:240 komentarzy

Z satysfakcją informujemy, że od 8 grudnia jest już w księgarniach najnowsza, wydana przez Rebis, książka Marka Rezlera zatytułowana

 

„Wielkopolanie pod bronią 1768-1921”

 

 

 

Autor pochylił się nad udziałem Wielkopolan w polskich zrywach niepodległościowych zarówno zaborze pruskim jak i w dwóch pozostałych. Po raz kolejny M. Rezler opisuje fenomen tzw. wielkopolskiej drogi do niepodległości, który wciąż jest zbyt mało znany, a jeszcze mniej rozumiany w innych regionach kraju. Książka zapewne wywoła gorące dyskusje, jako że, uwielbiający spory i polemiki, Marek Rezler nie stroni od śmiałych tez, stawianych w poprzek narodowej mitologii i „nawyków” w myśleniu o historii Polski w ogóle, a Wielkopolski w szczególe. Nie inaczej było w przypadku publikacji „Powstanie wielkopolskie 1918–1919. Spojrzenie po 90 latach”, która zajmowaliśmy się w numerze marcowym, publikując wywiad z dr Rezlerem zatytułowany „Powrót Polski do macierzy”.

Kolejną rozmowę z poznańskim historykiem, dotycząca jego nowej książki, zaprezentujemy Czytelnikom już w kolejnym numerze /styczeń 2012/, teraz natomiast zapraszamy na promocję „Wielkopolan pod bronią…”, którą Dom Wydawniczy Rebis organizuje w Poznaniu dnia:

14 grudnia 2011 o godz. 18.00 w Pałacu Działyńskich, Poznań, Stary Rynek 78.

W ramach „przygotowania artyleryjskiego” przed spotkaniem z Autorem polecamy lekturę artykułu Marka Rezlera „Czy Wielkopolanie umieli konspirować?”  napisanego specjalnie dla Netkultury, a publikowanego przez nas w dwóch częściach – w numerach majowym i czerwcowym .

 

Niebawem ukaże się też na naszych łamach netkulturowa recenzja „Wielkopolan…” a także ogłoszony zostanie konkurs, w którym nagrodą będzie podpisany przez autora egzemplarz jego nowej książki.

 

POLECAMY!

Zostaw odpowiedź