Numer 6 (16) – Odprawa przedmeczowa

15 czerwca 2012 15:220 komentarzy

Kokokoko Euro spoko. Co prawda zespół „Jarzębinki” zachował się zgodnie z negatywną polską normą i skłócony z producentem i aranżerem przeboju zniknął z fal eteru, jednakże polscy futboliści zdecydowanie wszelkie normy z ostatnich lat przekroczyli i mają okazję zagrać wreszcie nie o honor, a o zwycięskie zwycięstwo.

Numer czerwcowy publikujemy dzień przed meczem z drużyną Czech o awans do ćwierćfinału Euro 2012. Przed meczem, w którym nie jesteśmy bez szans. Od awansu jesteśmy o włos, o milimetry dzielące piłkę balansującą na linii bramkowej od gola. Może się uda. Uradowana i pełna nadziei futbolowa Polska debatuje odpowiadając sobie na pytania – „Tytoń czy Szczęsny?”, „Krecik czy Reksio?”. W przeddzień meczu „Orłów Smudy” z Czechami nie wiemy czy wygramy, czy nie, ale mamy wrażenie, że z organizacji i przebiegu mistrzostw i tak będziemy się per saldo cieszyć.

Podejrzewamy też, że przebój „Zelena je trava”, wykonywany przez czechosłowackie gwiazdy futbolu lat 70-ych z Antoninem Panenką na czele, ma szanse stać się u nas przebojem na miarę sukcesu Ivana Mladka i jego Jozina z Bazin.

[youtube 8U7mz83hk-Y]

Trzymamy oczywiście kciuki za naszą drużynę, liczymy na wspaniałą atmosferę futbolowego święta, nie możemy jednak zapominać o przygotowaniach do naszego własnego spotkania. W kolejnej netkulturowej kolejce mamy do rozegrania  mecz, którego stawką jest uwaga i intelektualna satysfakcja naszych wymagających Czytelników. Po trudach zgrupowania pora na przedmeczową odprawę i ogłoszenie ostatecznego składu drużyny. Nie ukrywamy, że uważamy go za dość mocny. Zobaczcie zresztą Państwo sami.

Zaczynamy od linii obronnych. W tej strefie boiska Jan Gryka próbuje obronić wspaniałe freski przed wandalami /”Nowa intryga”/, Jacek Toczkowski  walczy z cywilizacją facebooka i pigułek wiedzy /”Cicha wojna”/, a wrocławska Strefa Kibica broni się przed Jarosławem Kolasińskim /”Niemieckie oblicze wrocławskiego Euro”/.

W środku pola stawiamy na różnorodność, która umożliwi nam grę kombinacyjną i atak zarówno środkiem jak i skrzydłami. Na prawej stronie Wywiad Jarka Kolasińskiego z Pawłem Legawcem – tym razem jako współtwórcą kadratowo.pl /”Jedna nóżka bardziej”/, na lewej Małgorzata Maciejewska rozmawia z Henrykiem Gizą – dyrektorem Festiwalu „Probaltica” /”Probaltica- od morza do morza”/. Pomiędzy nimi mnogość publikacji umożliwiająca wybór wielu wariantów taktycznych i operowanie celnymi podaniami.

Zacznijmy od podsumowania wrocławskiego konkursu fotograficznego „Wrocław OdNowa” pióra Jarka Kolasińskiego /”Na nowo, czyli po staremu – po staremu, czyli na nowo”/, tuż obok Katarzyna Rymarz relacjonuje swoje wrażenia z lubelskiej „Nocy kultury” /”Bezsenna noc w lubelskim markecie kultury”/. Południowy temperament wniesie do naszej gry Janusz St. Andrasz tym razem za pomocą kieliszka wybornej madery /”Madera – wyspiarskie wino”/, a przeciwnika zmusi do główkowania Paweł Legawiec swoją kolejną Filmozagadką.

Bardzo silny skład wystawił jak zwykle dział Recenzje. W czerwcowym spotkaniu recenzjami książkowymi i muzycznymi błysną zapewne tak doświadczeni i utytułowani zawodnicy jak Katarzyna Rymarz, Elżbieta Lipińska, Lidia Kołodziejska, Damian Kozik, Małgorzata Maciejewska i Krzysztof Kolasiński.

Pora na atak. W napadzie wystawiliśmy Marzenę Wieczorek i jej znakomite zdjęcia /Portfolio miesiąca/ oraz nieustającego w twórczych poszukiwaniach Mariusza Tarkawiana /”Nieustający mural Mariusza Tarkawiana”/.

Prawdziwą sensację zostawiliśmy na koniec. Na szpicy zagra jeden z głównych bohaterów czerwcowego meczu. Doskonały snajper. Prawdziwa gwiazda, zawodnik o niespożytej energii, żywiołowy, nieobliczalny, prawdziwy wirtuoz. Wybitny pisarz, poeta, krytyk, tłumacz,  erudyta i niekwestionowany autorytet nie tylko literackiego środowiska – Andrzej Tchórzewski. Andrzejowi obchodzącemu jubileusz 75-lecia poświęcamy trochę nieszablonowe, ale ważne dla nas osobiste laudacje /„Dr Bekas i Mr Kabekadze” i „27396 dni, czyli niespakowany mężczyzna „nieco po pięćdziesiątce”/.

Drodzy Czytelnicy i Kibice.

Wychodzimy na murawę w silnym składzie i z wiarą w wygraną. Liczymy na Wasz doping i wsparcie, bo przecież gramy specjalnie dla Was.

W tekście wykorzystano zdjęcie „goal or not goal” ©archidea/bigstock.com
Tags:

Zostaw odpowiedź