Paweł Legawiec: Filmozagadka października (2011)

16 października 2011 14:582 komentarze

Rozwiązanie zagadki wrześniowej:

Opublikowana w ub. miesiącu fotografia Pawła Legawca* to fotos z „Deszczowej piosenki” z roku 1952, w reżyserii Stanleya Donena, a wystąpili w tym filmie m. in. Gene Kelly oraz obfite opady sztucznego deszczu.

Skoro już wszystko jasne

pragniemy na marginesie podkreślić, iż odpowiedzi w rodzaju „raczej nie czarno-biały” (1 przypadek), „kolorowy” (1 przypadek) aczkolwiek na swój sposób prawidłowe, podobnie jak stwierdzenia „nudny„(2 przypadki), „amerykański” (3 przypadki) uznaliśmy za nieprecyzyjne i jako takie nie uprawniały ich autorów do udziału  losowaniu nagród. Ze smutkiem informujemy, że sytuacja ta nie ulegnie zmianie również w przyszłości.

Po odrzuceniu propozycji zacytowanych wyżej, stwierdza się niniejszym, iż:
rozwiązań zagadki września nadesłano 47, w tym 39 prawidłowych.
Spośród autorów rozwiązań trafnych wylosowaliśmy panią Krystynę Nowak z Warszawy, którą niniejszym nagradzamy książką „Kanon królewski” pióra niezastąpionego Zygmunta Kałużyńskiego.
Gratulacje i pożytecznej lektury!

A teraz schody:

Po długim wahaniu zdecydowaliśmy się jednak (aby nie stwarzać groźnego precedensu), by nie honorować żadną nagrodą autora najgłupszej odpowiedzi – pana Z.F. z G., który miast „Deszczowej piosenki” ujrzał na fotografii konkursowej… „Potop” Jerzego Hoffmana. Niektórzy członkowie redakcji sugerowali, by przyznać nagrodę w postaci biletu na seans „Bitwy warszawskiej. 1920„. Uznaliśmy jednak, iż wcale tak źle panu Z.F. nie życzymy.

Podobne uczucia żywimy w stosunku do pana M.W. z Wrocławia, który udzielił odpowiedzi wprawdzie prawdziwej, ale nieprawidłowej. Szanowny Panie! Nadesłane nam mailem Pańskie bezpardonowe „nie wiem” zapewne doskonale opisuje stan faktyczny, odpowiedział pan jednak na pytanie, którego nie zadaliśmy, prawda? Pytaliśmy bowiem CO TO ZA FILM?! a nie czy pan coś wie, albo nie.

Kończąc już ten niezwykle finezyjny komunikat Jury (sami się dziwimy jak nam to tak pięknie wyszło – zapraszamy do kolejnej zagadki. Wydaje się bajecznie prosta, ale nie jest to wcale takie pewne.
Odpowiedzi  należy nadsyłać do dnia 30 października 2011 na adres filmozagadka@wp.pl

Co to za film?!

Co to za film?! - fot. Paweł Legawiec /2/

Rozwiązanie konkursu w następnym numerze „Netkultury”, gdzieś w okolicach kolejnej zagadki!
Nagrodą tym razem jest książka „Każdy szczyt ma swój czubaszek” – czyli rozmowa Artura Andrusa z Marią Czubaszek.

– – – – – – – –

* – więcej o Pawle Legawcu, autorze filmozagadek -> tutaj

** – pełna netkulturowa galeria Pawła Legawca -> tutaj

Tags:

2 komentarze

Zostaw odpowiedź