Paweł Legawiec: Filmozagadka grudnia (2011)

15 grudnia 2011 14:151 komentarz

Rozwiązanie zagadki listopadowej

 

Informujemy uprzejmie, iż publikowany w listopadzie fotos autorstwa Pawła Legawca* powstał w roku 1996 podczas zdjęć do „Mission impossible” w reżyserii Briana de (w tym wypadku – nomen omen) Palmy.

Wystąpili w tym psychologicznym fresku m. in. Tom Cruise oraz Tom Cruise a także Tom Cruise. Dlaczego nie wystąpiła Małgorzata Kożuchowska? Wiele się o tym wciąż mówi od Cannes przez Mannheim po Karlove Vary, ale nie będziemy rozpuszczać plotek. Nie potępiamy natomiast tych, których zastanawia jak to możliwe, że aktorka w jakiejkolwiek i gdziekolwiek kręconej produkcji nie uczestniczy. Być może kiedyś rozwikłamy tę zagadkę, ale nie tutaj i nie teraz.

Tutaj i teraz ogłaszamy, że po odrzuceniu błędnych odpowiedzi (19 na 52), autorów rozwiązań prawidłowych zlustrowaliśmy w IPN, a następnie, skoro zostało dwóch już tylko pretendentów do wygranej, wcale nie było trudno wylosować zwycięzcę, którym okazał się pan


Wojciech Wałach z Mrozowa (Dolnośląskie)


Gratulujemy!

Nagroda nadejdzie do Pana pocztą, co dziwić nie powinno, jako że wygrał Pan płytę DVD z filmem „Jeszcze dalej niż północ” w reżyserii Danny’ego Boona. Gwarancji na to, że przesyłkę doręczą Panu w podobny sposób, jak to czynił główny bohater filmu, gdy leczył podwładnego z alkoholizmu – niestety nie możemy Panu dać. Gdyby jednak doręczenie przebiegało podobnie, jak na będącym nagrodą filmie – z chęcią obejrzymy (wysłuchamy)  stosownego nagrania.

Tyle o listopadzie, teraz mamy grudzień i Paweł Legawiec** po raz ostatni w tym roku pyta:

Co to za film?!

Co to za film?! /fot. Paweł Legawiec (4)

 

 


Odpowiedzi  należy nadsyłać do dnia 14 stycznia 2012 na adres: filmozagadka@wp.pl

Rozwiązanie konkursu w następnym numerze „Netkultury”, gdzieś w okolicach kolejnej zagadki!

Nagrodą tym razem jest znakomity tom listów Sławomira Mrożka do Stanisława Lema (i vice versa) wydany całkiem niedawno przez ZNAK {„Stanisław Lem, Sławomir Mrożek – Listy 1956-1978”}.

– – – – – – – – – – – –
* – więcej o Pawle Legawcu, autorze filmozagadek -> tutaj
** – pełna netkulturowa galeria Pawła Legawca -> tu
taj

Tags:

1 Komentarz

Zostaw odpowiedź