Paweł Legawiec: – Filmozagadka listopada (2011)

15 listopada 2011 18:564 komentarze

Rozwiązanie zagadki październikowej

Informujemy, iż publikowany w październiku fotos został przez Pawła Legawca wykonany w roku 1993 na planie filmu „Park Jurajski” w reżyserii Stevena Spielberga.

Wystąpili w tym filmie m. in. Sam Neill, Laaura Dern i Jeff Goldblum. Paweł Legawiec nie wystąpił – odrzucił rolę triceratopsa z uwagi na zastrzeżenia merytoryczne, co do treści wypowiadanych przez zwierzę kwestii. Paweł nie potrafił się pogodzić z tym, że dinozaur (sponsorowany przez określone kręgi) miał wygłaszać tyrady propagujące kreacjonistów. I to jeszcze po niemiecku z akcentem górnolewacko-dolnosaksońskim.


Uwaga ogólna

pragniemy zauważyć, iż występuje w przypadku naszych filmozagadek pewna prawidłowość: im zagadka trudniejsza, tym więcej odpowiedzi. Im zaś łatwiejsza, tym bardziej czytelników opanowuje lenistwo. O ile bowiem miesiąc wcześniej aż 47 osób nadesłało maile (zawierające odpowiedzi prawidłowych 39), tak w październiku otrzymaliśmy zaledwie 29 maili, z których jedynie 20 zawierało trafne diagnozy.

I tu należy się uczestnikom wyjaśnienie, iż zrezygnowaliśmy z rozróżniania kolejnych filmów z cyklu. Postanowiliśmy, że – choć chodziło nam o odgłos paszczą brzmiący: „Park jurajski” – to jednak uznamy odpowiedzi tendencyjne, takie jak: „Park jurajski II”, „Park jurajski III”, „Park jurajski IV” [do XVII] za prawidłowe. W przeciwnym razie okazałoby się, że odpowiedzi prawidłowych nadeszło do nas zaledwie 9. Pana Mariana B. z Krakowa informujemy przy okazji, że „Parku jurajskiego MCL” jeszcze nie nakręcono i jego odpowiedź uznaliśmy za błędną. Być może mało proroczo i niesprawiedliwie, ale musieliśmy tak postąpić. Prosimy jednak próbować nadal. Już po raz drugi przysłał pan po trzy maile z trzeba błędnymi odpowiedziami (każda inna). Prędzej czy później zapewne pan trafi, jak sugeruje sąsiad sekretarza jury uczący w gimnazjum matematyki.

Natomiast spośród nader w filmowej branży kompetentnych czytelników, którzy zdołali wysłać do nas maila z prawidłową odpowiedzią, wylosowaliśmy pana

Marcina Korbasa

z Rzeszowa i jemu właśnie przesyłamy nagrodę – znakomitą książkę „Każdy szczyt ma swój czubaszek” będąca zapisem rozmów i „rozmów” Artura Andrusa z Marią Czubaszek. Gratulujemy i zazdrościmy lektury!

A teraz, by choć na chwilę panu Korbasowi przestać zazdrościć, prezentujemy kolejną, listopadową już zagadkę. Z uwagi na to, że marzymy o dużej liczbie maili z odpowiedziami – tym razem zagadka dużo trudniejsza (i tak już będzie zawsze).

Co to za film?!

Co to za film?! /fot. Paweł Legawiec (3)/


Odpowiedzi  należy nadsyłać do dnia 30 listopada 2011 na adres filmozagadka@wp.pl

Rozwiązanie konkursu w następnym numerze „Netkultury”, gdzieś w okolicach kolejnej zagadki!

Nagrodą tym razem jest płyta DVD ze znakomitym francuskim filmem „Jeszcze dalej niż północ” w reżyserii Danny’ego Boona.

– – – – – – – – – – – –

* – więcej o Pawle Legawcu, autorze filmozagadek -> tutaj

** – pełna netkulturowa galeria Pawła Legawca -> tutaj

Tags:

4 komentarze

Zostaw odpowiedź