„Netkultura.pl” nr 2 Luty 2011

20 lutego 2011 11:430 komentarzy

 

©V.Osokin/Pixmac.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

     Oto drugi numer Netkultury staje się faktem. Do publikujących już u nas Autorów dołączyli nowi. Netkultura rozszerzyła również swoją formułę o bardziej multimedialne publikacje i zapuściła się odważnie w rejony graficzno-muzyczne, co na pewno będzie kontynuować.

     Rozwija się dynamicznie dział recenzji, nie tylko książkowych.  Mamy nadzieję, że Netkultura stawać się  będzie coraz popularniejszym i opiniotwórczym miejscem dla internetowego konsumenta kultury szukającego smacznych kąsków na księgarskich półkach, w salach kinowych, na koncertach itp. Mamy również kolejną porcję felietonów, eseje, nowe portfolio miesiąca i wiele innych atrakcji.

   Rafał Klan, dzięki uprzejmości własnej i portalu www.bezkresu.pl pisze co wspólnego ma Boy-Żeleński z eugeniką w warunkach polskiego piekiełka, Bastelki i Inka Walkowiak zabieraja nas w świat politycznego i medialnego lansu, Jola Sztejka zastanawia się jak czytać dzieciom, a Weredyk Klinker uczy nas jak z klasą dokonywać regiftingu. W spóźnionej reakcji na Walentynki rozpoczynamy również cykl artykułów Katarzyny Rymarz będący efektem jej badań naukowych nad zjawiskiem femme fatale, a Z-M-P wzniósł się na wyżyny finezji modlitewnie składając ręce nad działalnością polskich związków sportowych. Aleksandra Kunkiewicz natomiast wprowadza nas w świat polskiego tłumacza, który poruszać się musi sprawnie nie tylko po meandrach języka, ale i labiryntach polskiego życia urzędowego.

     W dziale „Świat” o sytuacji na Białorusi w przejmującym artykule pisze Natalka Babina /Pani Natalko dziękujemy i trzymamy kciuki za zmiany na lepsze/.

     W działach wizualno-dźwiękowych Barbara Wilczyńska prezentuje Lublin magiczny, a dzięki niezwykłej uprzejmości Sławomira Olzackiego zostaliśmy wyróżnieni /jako jedni z nielicznych/ możliwością zaprezentowania unikatowych zdjęć z Kongresu Kultury Polskiej 1981 przerwanego wprowadzeniem Stanu Wojennego.   Oprócz tego rozpoczynamy publikację krótkich komiksów Michała Zięby /z kolejnymi numerami zyskają one specjalną oprawę graficzną i osobne miejsce/, a teksty zaczęły urozmaicać świetne ilustracje Katarzyny Rymarz. Dla melomanów kilka utworów Jacka Pogorzałego, który niestety tylko przez pomyłkę losu nie został drugim Bilińskim.

     Oprócz tego rubryki stałe, czyli niepytana Redakcja odpowiada, a Marian Wtorek walczy o godność mężczyzny we współczesnym świecie.

     I oczywiście wiele innych atrakcji.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO LEKTURY!

 

    

 

  

Zostaw odpowiedź