Jolanta Sztejka: Jeszcze pachnie wakacjami

21 sierpnia 2012 13:220 komentarzy
Jeszcze pachnie wakacjami...

Niektórzy z nas zasłużony wyjazd na urlop mają już za sobą. Wielu jednak jeszcze urlopuje, wielu wybiera się na urlop we wrześniu. Korzystając z załamania pogody (jak widać z braku pogody postanowiłam dokończyć (mocno już spóźnione) wiosenne porządki w piwnicy. Postanowienie postanowieniem.. ale nie wiedziałam, że trafię na karton pełen zakurzonych wspomnień.

Jako nastolatka uwielbiałam zbierać pocztówki, najbardziej te z różnymi sentencjami, wierszami czy złotymi myślami Ku niezadowoleniu (i pomimo zakazów) pozostałych członków rodziny przyczepiałam je szpilkami do tapety. Z czasem uzbierały się ich pełne ściany. Przyjaciele także nie szczędzili mi radości i wysyłali piękne widokówki z różnych odwiedzanych przez siebie miejsc.

Mimo, że wycieczki zagraniczne nie były tak łatwo dostępne jak teraz, znalazłam piękne widokówki z Włoch i Austrii. Miło było wrócić pamięcią do czasów, kiedy w skrzynce na listy częściej znajdowało się choćby parę zdań napisanych w pośpiechu przez przyjaciół niż sterty ulotek i rachunków.

Na niektórych kartkach znalazłam takie fajne pozdrowienia:
„Z pewnej okolicy Otoczonej lasami Przesyłam widokówkę Wraz z pozdrowieniami”
Niektóre nawet żartobliwe:
„Siedzę dziś na piasku, wśród innych golasków. Ściskam Was z oddali, bo mnie słońce pali.”
Często nie wysyłamy kartek, bo nie wiemy, co napisać. Gwarantuję jednak, że zaledwie kilka słów pozdrowień, choćby nabazgranych w pośpiechu na górskim kamieniu, sprawi, że między rachunkami leżącymi w skrzynce na chwilę wyjdzie wakacyjne słońce.
Lekkim wietrzykiem I głośnym echem Śle Wami pozdrowienia Ktoś z uśmiechem

Ja już dawno po urlopie, kartki z pozdrowieniami dotarły do adresatów. Tym, którzy również „po” życzę miłych wakacyjnych pozdrowień w skrzynce a tym „przed” wymarzonej pogody (wszakże nie każdy marzy o upale). Udanych wakacji!

PS - a dla wszystkich bez wyjątku lipcowy obraz Tatr plus pozdrowieniowa ściąga   Jolanta Sztejka  
Tags:

Zostaw odpowiedź