Paweł Legawiec: Filmozagadka lipca (2012)

15 lipca 2012 17:473 komentarze

Rozwiązanie zagadki czerwcowej

 

     Czerwiec łatwy nigdy nie jest, o czym najlepiej wie trener Smuda. O kibicach jego niezbornej sbornej już nawet nie chcemy wspominać. Nie ma sensu dłużej ukrywać tego, że  czerwiec jest miesiącem klęski. Z lipcem wprawdzie już tak źle ale fakt, iż przez aż prawie połowę tego miesiąca można było zgadywać – CO TO ZA FILM? – w niczym losu uczestników konkursu nie zmienił. Po prostu – konkurs ogłosiliśmy w czerwcu i o zaważyło.

Mimo wszystko wystartowało aż 21 ryzykantów, lecz zaledwie dwoje z nich oddało strzały celne.

Co ciekawe – dla nikogo nie stanowiło problemu  – to pierwszy przypadek w historii naszych filmozagadek – odgadnięcie personaliów reżysera filmu. O tym że właśnie Kazimierz Kutz stworzył dzieło filmowe będące przedmiotem naszego konkursu. Czy przystępował do zdjęć z myśli o nim i tylko o nim – okaże się z czasem, śledztwo w toku. „Niestety” ale i niestety, mistrz nie nakręcił tylko jednego filmu i stąd problem. Większość konkursowiczów (16 osób) postawiła na „Perłę w koronie”, jedna z uczestniczek zobaczyła w fotosie Pawła Legawca* „Zawróconego”, dwóch zgadujących nie trafiło w bajerowskie sedno tarczy uważając, iż mowa o filmie „Śmierć jak kromka chleba”. Na szczęście inna para oddała strzały celne uznając, iż zamieszczone zdjęcie, to kadr z filmu „Sól ziemi czarnej”.


Sól ziemi czarnej – fot. Paweł legawiec

Z jednej strony to smutne, że tylko dwie osoby udzieliły prawidłowych odpowiedzi, z drugiej zaś jury wpadło w euforię, jako że tym razem nie trzeba było wypożyczać od Lotto maszyny losującej, zużywać (coraz droższej, jak co roku) energii elektrycznej, by rozstrzygnąć, kto zwyciężył. Wystarczyło przyporządkować pretendentom orła i reszkę. Po upadu na redakcyjny dywan (pożyczonej od sąsiadów) monety ujrzeliśmy reszkę. W ten właśnie sposób triumfatorką czerwcowego konkursu stała się Pani

 

Agnieszka Tondytko-Mróz

z – nie bójmy się tego słowa – Kłodzka

 

Gratulujemy serdecznie, książkę Lilian Glass pod frapującym tytułem „Toksyczni mężczyźni” już niesiemy na pocztę. Co złego, to nie my – ewentualne pretensje już tylko do listonosza! 

Nie czekając aż nagroda dotrze do celu, droga kręta, wyboista i wiedzie aż do Czech, Paweł Legawiec** ponownie pyta:

Co to za film?!

Co to za film? – fot. Paweł Legawiec /11/

Odpowiedzi  należy nadsyłać do dnia 14 sierpnia 2012 na adres: filmozagadka@wp.pl

Rozwiązanie konkursu w następnym numerze „Netkultury”, gdzieś w okolicach kolejnej filmozagadki!***

      Co tym razem jest nagrodą? Niespodzianka! Oczywiście baaardzo wartościowa:)

– – – – – – – – – – – –
* – więcej o Pawle Legawcu, autorze filmozagadek -> tutaj ->tutaj i -> tutaj
** – pełna netkulturowa galeria Pawła Legawca -> tutaj
*** – komplet filmozagadek -> tutaj

Tags:

3 komentarze

Zostaw odpowiedź