Paweł Legawiec: Filmozagadka czerwca (2012)

14 czerwca 2012 04:370 komentarzy

Rozwiązanie zagadki majowej

Szpital na skraju miasta – fot. Paweł Legawiec

W maju Paweł Legawiec pytał Was, Drodzy Czytelnicy o – tak, tak! – „Szpital na skraju miasta” a nie o „Doktor Ewę” czy „Na dobre i na złe”. Wstyd! taki kultowy serial, a nadeszło tylko 9 prawidłowych odpowiedzi. Co ciekawe i bardzo nas cieszy, że w wyniku losowania nagrodę, czyli książkę Philipa Dicka „Doktor Bluthgeld” wygrał pan…

 

Lubomir Březina

z pięknej Pragi – tej czeskiej

Nasz czeski czytelnik stwierdził w liście do nas, że często na ulicy spotykał Jaroslava Dietla, jednego z twórców serialu. Usiłowaliśmy się dowiedzieć, czy pana Lubomira operował choć raz dr Sowa (młodszy), ale nic z tego nie wyszło, jako że p. Březina słabo zna język polski (a my czeski). jak w tej sytuacji przeczyta wysłana mu nad Wełtawę książkę Dicka przetłumaczoną na język polski – nie wiemy. Jednakże zdolności językowe braci Czechów są wielkie. taki na np. Jaromir Nohavica zwierzył się Arturowi Andrusowi, że kiedyś w Karlovych Varach przeczytał cały kryminał Agaty Christie i wprawdzie niczego nie zrozumiał (było to polskie wydanie), ale bardzo mu się podobało więc niczego nie żałuje a nawet wręcz przeciwnie. Czego i panu Lubomirowi serdecznie życzymy!

 

Czekając aż majowy triumfator przeczyta nagrodę – Paweł Legawiec** znów pyta:

Co to za film?!

Co to za film? – fot. Paweł Legawiec /10/

 

Odpowiedzi  należy nadsyłać do dnia 14 lipca 2012 na adres: filmozagadka@wp.pl

Rozwiązanie konkursu w następnym numerze „Netkultury”, gdzieś w okolicach kolejnej filmozagadki!***

      Nagrodą tym razem jest książka Lilian Glass pod frapującym tytułem „Toksyczni mężczyźni” – czyli: do udziału w konkursie zapraszamy przede wszystkim panie;)!

– – – – – – – – – – – –
* – więcej o Pawle Legawcu, autorze filmozagadek -> tutaj
** – pełna netkulturowa galeria Pawła Legawca -> tutaj
*** – komplet filmozagadek -> tutaj
**** – rozmowa z Pawłem Legawcem o „Kadratowie” -> tutaj

 

Tags:

Zostaw odpowiedź