Netkultura poleca: „Nieustający” mural Mariusza Tarkawiana

15 czerwca 2012 15:131 komentarz

Mariusz Tarkwaian w obiektywie Jana Gryki

Twórczość młodego, lubelskiego artysty Mariusza Tarkawiana zadomowiła się u nas w Netkulturze na dobre i przybrała postać "nieustającej opowieści o Tarkawianie i jego artystycznych poszukiwaniach". Dzisiaj mamy przyjemność zaprezentować Państwu fotorelację z otwarcia kolejnego dzieła Mariusza Tarkawiana - muralu, które swoimi obiektywami uwiecznili Jan Gryka, Grzegorz Pawlak i Jacek Kmieć.

To kolejny krok w tarkawianowym poszukiwaniu SZTUKI. Z mieszanki setek rysunków, postaci, motywów bije właściwa mu energia, żywiołowość i artystyczna erudycja. Tarkawian po raz kolejny twórczo przetwarza cytaty z największych współczesnych artystów, bawi się też swoimi pracami. To ten "stuprocentowy" Tarkawian o którym na łamach Netkultury pisał już Jan Gryka . Rysunkową całość uzupełnia robiący ogromne wrażenie ręcznie  przepisany wzdłuż długich ścian esej Hansa Beltinga "Historia w sztuce wystawiona na próbę". Trudno o lepszą teoretyczną podbudowę dla wymowy całości dzieła. Mamy nadzieję, że najnowszy mural nie podzieli losu swojego poprzednika i przetrwa jak najdłużej, tak by drogę nieustających twórczych poszukiwań Tarkawiana znaczyły trwałe kamienie milowe kolejnych prac, odpornych na kondycję systemu polskiej kultury.

A na razie zapraszamy na fotorelację, którą po prostu trzeba zobaczyć. Po kliknięciu na miniaturę zdjęcia ukaże się ono w całej okazałości.

Polecamy też relację video z otwarcia muralu, której autorem jest Emil Dzemski. Pozwalamy sobie zamieścić poniżej stosowny odnośnik.

                                                                             
Tags:

1 Komentarz

Zostaw odpowiedź