Paweł Legawiec: Filmozagadka marca (2012)

15 marca 2012 14:150 komentarzy

Rozwiązanie zagadki lutego
.

Co to za film? /Paweł Legawiec 6/

      Ze złośliwą satysfakcją, jak to my, informujemy uprzejmie (wolne żarty!) iż (przez Pawła Legawca*) reprodukowany w lutym tego roku fotos pochodzi z filmu „Czarownice z Eastwick” (1987) w reżyserii George’a Millera Scotta z udziałem naszego idola Jacka Nicholsona oraz trzech furii: Cher, Susan Sarandon oraz Michelle Pfeiffer. Składając Jackowi N. wyrazy współczucia z powodu smutnego końca, jaki mu zgotowały jego kochanki (żadnych dla nich życzeń od nas z okazji 8 marca!) – tarzamy się ze śmiechu, wiedząc to, co wiemy. A co wiemy?

      Wiemy, że wprawdzie rozwiązań nadesłaliście Państwo aż 49 ale za to jedynie dwie (niesłownie – 2) propozycje okazały się  prawidłowe a jedna (niesł. – 1) półprawidłowa. Pół jedynie, gdyż jedna z uczestniczek konkursu sugerowała, iż chodzi o film „Lśnienie”. Niestety. Szanowna Pani! Była Pani blisko, prawidłowo rozpoznała pani Jacka Nicholsona. Niestety – to nie ten film, ale może następnym razem uda się Pani w pełni. Warto próbować nadal, najlepiej już w marcu!

       Gdybyśmy mieli całą furę nagród, pławilibyśmy się teraz w luksusie, skoro tylko dwa celne strzały nasi czytelnicy oddali. Nagrody moglibyśmy spieniężyć na czarnym rynku i wtedy: jakis sympatyczny atol, palmy, drink z parasolką, ech…
Niestety. Nagrodę mieliśmy tylko jedną, a na dodatek niniejszym zmuszeni jesteśmy ją przyznać Pani

Magdalenie P. z miasta z Łomży

(nazwisko i pozostałe dane znane redakcji,
zwyciężczyni zażądała, by ich nie ujawniać)

Gratulujemy i wysyłamy na adres półanonimowej trimfatorki książkę Agnieszki Lingas-Łoniewskiej pt. „Szósty”.

      Gratulujemy jednak nie tylko Pani, jako że Dział Recenzji (również filmowych) stwierdził, iż skandalem byłoby w sytuacji, gdy nadesłano tylko dwa prawidłowe rozwiązania, osobę-autorkę tej drugiej pozostawiać na lodzie. W związku ze  środków własnych ufundowaliśmy dla Pani

Marty Dzyr

nagrodę drugą-specjalną, która jest znakomita książka Mariusza Szczygła zatytułowana frapująco – „Láska nebeská”.  Ponadstandardowo nagrodzoną czytelniczkę prosimy o pilny kontakt z redakcją (filmozagadka@wp.pl) – nie znamy Pani adresu, więc gdzie jak mamy wysłać nagrodę? I nie ma co zwlekać, o żadnych kumulacjach mowy być nie może. I nie będzie.

      A teraz, kiedy już straciliśmy kolejne nasze pieniądze, na wszelki wypadek zmieniamy temat i dzięki temu Paweł Legawiec** ponownie pyta:
.

 

Co to za film?!
.

Co to za film?! /fot. paweł Legawiec (7)/

.
Odpowiedzi  należy nadsyłać do dnia 14 kwietnia 2012
na adres: filmozagadka@wp.pl

Rozwiązanie konkursu w następnym numerze „Netkultury”, gdzieś w okolicach kolejnej zagadki!***

      Nagrodą tym razem jest płyta DVD z filmem produkcji polskiej. Który to film będzie – decyzję pozostawiamy zwycięzcy (zwyciężczyni). Do boju!!!

– – – – – – – – – – – –
* – więcej o Pawle Legawcu, autorze filmozagadek -> tutaj
** – pełna netkulturowa galeria Pawła Legawca -> tutaj
*** – komplet filmozagadek -> tutaj

Tags:

Zostaw odpowiedź